header
MENU

content


Bir mekan düşünün.

Yüzyıllık yaşanmışlıkların gizemi bu taşların arkasında gizli.

Saklı bahçesi doğanın güzelliklerini cömertçe önünüze sersin, sardunya ve ıtır çiçekleri arasında, inciraltı gölgelerde ege’nin imbatını yüzünüzde hissedin.

İçinde zamanı durdurmak isteyeceğiniz, ahşap dokulu odaları, perdeleri dantelli, limonatası naneli, geçmişin hatıralarına sadık, geleceğe meraklı.

Size özel.

Farklı bir tatil, Şehirden kaçış, gerçek köy hayatı deneyimi.

Evimiz Balabanlı köyiçi mevkisindedir. 2 taş evin birleşiminden oluşmuştur. İlk bina midilli adasından gelen taş ustaları tarafından yapılmıştır yapım tarihi bilinmiyor. İkinci bina ise 1971 yılında yapılmışdır. Kesme ve yığma taş kullanılmıştır.

Dileyen misafirlerimiz bahçede spor, yoga, bitki ekimi, küp ve testi boyama aktiviteleri, yanısıra köy civarında bisiklete binebilir, doğa yürüyüşü yapabilirler.

Eğer uygun mevsimde geldiyseniz bahçemizde yetişen domates biber salatalıkları toplayabilir yine bu bölgeye özel zeytinyağı ile yemek ve salatalar yapabilirsiniz.

Bir horoz sesi duyarsanız kapıyı çalıp yumurta isteyin, yada bir kuzu sesi duyarsanız süt peynir tereyağı isterseniz komşularımız sizinle paylaşmaktan mutluluk duyar.Doğal Yumurta, Tereyağı, Taze Süt, Peynir ve bölgeye özel düşük asitli organik zeytinyağını direk köylülerden temin edebilirsiniz.

Çocukluk hatıralarınızdan köşedeki bakkal sıcaklığını özleyenler için Temel gıda ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz küçük köy bakkalı 100 mt mesafededir.

Evimizde konaklama şeklini kendiniz belirlersiniz nasıl istiyorsanız öyle, biz size uyarız.

4 kişilik taş evimiz, taş evden bağımsız 2 kişilik özel teras odamız yada hepsi birlikte 6 kişi için tüm evi kullanabilirsiniz.

İsteğinize göre sabah köy kahvaltısı servisi, öğlen, akşam yemeği servisi yapabiliriz. Sizin seçtiğiniz ürünlerin pişirilmesi ve servis edilmesi için bir yardımcı sağlayabiliriz. Yada size hiç karışmayız.

3 yatak odamız var (2’si double 1’i single) ayrıca taş ocaklı sedirli oturma odası, genişmutfak ve banyo, TV, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, elektrik süpürgesi, ütü, saç kurutma makinesi, vantilator, ısıtıcı, ilk yardım seti, yangın söndrüme cihazı, yüzme ve dalış ekipmanları, olta takımı, 2 adet bisiklet, tavla, satranç, oyun kağıdı ve kitaplar…..

SEMT

Behramkale Assos, Gülpınar ve Ayvacık'a gün boyu dolmuş seferleri bulunmaktadır fakat sahile ulaşım için özel araç gereklidir. Kendi aracınız yoksa çevre gezileriniz ve sahile transfer için şöförlü araç temin edilebiliriz. Eğer isterseniz scooter tarzı küçük bir motorsiklet yada kristal parlaklığında gizli koyları keşfedebilmeniz için küçük bir balıkçı kayığı temin edilebiliriz.

Midilli adasının tam karşısındaki etkileyici doğası ile pek bilinmeyen sokakağzı sivrice koylarında denize girebilirsiniz evimize aracınızla 5 dakika mesafededir.

Assos antik kenti ve limanı aracınızla 15 dakikadır.

Yakın çevremizde Kuzey tarafta Bozcaada Geyikli iskelesi, Çanakkale Merkez, Şehitler Abidesi, Truva heykeli, Güney tarafta ise Kaz dağları ve şelaleler, tarihi Adatepe, Yeşilyurt köyleri, Küçükkuyu Altınoluk Akçay gibi popüler tatil beldeleri ile Edremit havalimanı ortalama 1 saatlik mesafededir.

Sivrice Sahil/ 4km
Sokakagzi Sahil/ 5km
Assos - Behramkale/ 11 km
Apollon Smintheus/ 10 km
Alexandra Troas/ 44 km
Bozcaada Geyikli/ 52 km
Edremit Havalimanı/ 83km
Ayvalık Cunda / 110 km
Çanakkale Abide / 102 km

ULAŞIMBana istediğiniz zaman 0532 215 75 06 cep telefonumdan yada nihankoyevi@yahoo.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz eğer orada değilsem yetkili bir arkdaşım size anahtar teslimi ve genel bilgiler konusunda yardımcı olacaktır.

Buraya ulaşım çok basit,İster aracınızla, İster Otobüsle, İster Uçakla. Çanakkale ili Ayvacık ilçesi, Balabanlı Köyü’ne gelince köy kahvesini geçmeden sağa girin 100 metre ilerde soldaki mavi balkonlu ev kapı numarası 136.

Buranın basit birkaç kuralı var, Öncelikle evimizde bugüne kadar sigara içilmedi böyle kalmasını isteriz. Oda içine ayakkabı ile girilmesini istemiyoruz. Yeterli terliğimiz bulunuyor. Çöpün dışarıdaki büyük bidona atılmasını bekliyoruz. Sizin için yeterli miktarda çöp torbası bulunduracağız, Evcil hayvan kabul edemiyoruz. Çevreye, doğaya saygı ve komşuların rahatsız edilmemesi ricamızdır.
footer
ASSOS AND PHILOSOPHY

Assos is the city where the great philosopher Aristoteles taught philosophy and wrote some of his books.


Click For More >>>

OLIVE HARVEST


As every year, villager harvest their olives with their guests and friends on the in October.


Click For More >>>

CONTACT LOCATION


CONTACT FORM


Contact Form
Copyright Stone House 2018 ™
Mry One Theme